Seaford Teams at Region Relay Championships

2018/19 Season - Caulfield
Team Events Athletes Time Place
U/10 Girls 4 x 200m

Abbey Hudson

Addison Paulke

Audrey Robinson

Lily Stanton

2.37.18 (2.38.52 -Heat) 6th
U/10 Boys 4 x 200m

James Bolt

Jackson Knowles

Jordyn Delaney

Patrick Staines

DQ DQ
U/12 Boys 4 x 200m

Leonard Harrington

Bailey Kalogerinis

Bailey Thompson

Dylan Gardiner

2.26.84 13th
U/15 Boys 4 x 200m

Lachlan Smith

Hayden Dyball

Shannon Delaney

Caleb Parr

2.17.21 3rd - Bronze
U/10 Mixed "A" 4 x 200m

Owen Ferra

Jackson Knowles

Harli Lennon

Grace Mills

2.31.63 (2.32.38 - Heat) 5th
U/10 Mixed "B" 4 x 200m

Addison Paulke

Lily Stanton

William Thompson

Cameron Gardiner

2.37.47 10th
U/15 Mixed 4 x 200m

Scarlett Manning

Shkyiah Upson

Shannon Delaney

Hayden Dyball

2.05.09 4th
U/10 Girls 4 x 100m

Olivia Thompson

Harli Lennon

Grace Mills

Addison Paulke

1.16.88 11th
U/10 Boys "A" 4 x 100m

Patrick Staines

Jordyn Delaney

William Thompson

James Bolt

1.10.40 9th
U/10 Boys "B" 4 x 100m

Maddix Michel

Jackson Knowles

Ashley Laird

Owen Ferra

1.15.82 13th
U/12 Boys 4 x 100m

Leonard Harrington

Bailey Kalogerinis

Bailey Thompson

Dylan Gardiner

1.09.12 14th
U/15 Boys 4 x 100m

Lachlan Smith

Shaun Laird

Aiden Smith

Caleb Parr

1.12.97 5th
U/10 Mixed "A" 4 x 100m

Owen Ferra

William Thompson

Abbey Hudson

Olivia Thompson

1.20.56 13th
U/10 Mixed "B" 4 x 100m

Patrick Staines

James Bolt

Harli Lennon

Lily Stanton

1.06.21 ( 1.07.75 - Heat) 4th
U/10 Mixed "C" 4 x 100m

Ashley Laird

Cameron Gardiner

Grace Mills

Audrey Robinson

1.18.65 12th
U/12 Boys 800m

Leonard Harrington

Bailey Kalogerinis

Bailey Thompson

Dylan Gardiner

2.30.64 10th
U/15 Boys 800m

Lachlan Smith

Caleb Parr

Shaun Laird

Aiden Smith

2.43.34 5th
U/16 Boys 800m

Ethan Buchanan

Alex Hayes

Jacob Barry

Shannon Delaney

2.01.21 2nd - Silver
SMR U/9 Mixed 4 x 200m

Jordyn Delaney

Olivia Thompson

Maddix Michel

2.46.97 4th
SMR U/16 Mixed 4 x 200m

Ethan Buchanan

Jacob Barry

Zoe Cooper

1.59.97 4th
SMR U/16 Mixed 4 x 100m

Ethan Buchanan

Alex Hayes

58.14 4th
Seaford Medal Count : 1 Silver, 1 Bronze

 

2017/18 Season - Springvale
Team Events Athletes Time Place
U/11 Boys 4 x 200m

Aiden Smith

Shaun Laird

Leonard Harrington

Bailey Thompson

2.38.97  
U/12 Girls 4 x 200m

Emily Smith

Scarlett Manning

Mali Goggin

Erich Holohan

2.20.20  
U/15 Boys 4 x 200m

Ethan Buchanan

Jaycob Roberts

Lachlan Smith

Justin Ott

2.16.83 2nd - Silver
U/9 Mixed 4 x 200m

Patrick Staines

James Bolt

Harli Lennon

Grace Mills

2.28.96 1st - Gold
U/9-11 Medley 800m

Patrick Staines

Bailey Thompson

Leonard Harrington

Bailey Kalogerinis

2.45.85 7th
U/14-15 Medley 800m

Lachlan Smith

Jaycob Roberts

Ryley Stephenson

Alex Hayes

2.09.46 3rd - Bronze
U/9 Mixed 4 x 100m

Patrick Staines

James Bolt

Harli Lennon

Grace Mills

1.10.14  
U/12 Mixed "A" 4 x 100m

Emily Smith

Scarlett Manning

Edward Barnard

Brodie Tallon

1.07.20  
U/12 Mixed "B" 4 x 100m

Mali Goggin

Erich Holohan

Shannon Delaney

Ryan Welsh

1.01.03 (59.90 - Heat) 6th
U/11 Boys 4 x 100m

Bailey Thompson

Bailey Kalogerinis

Aiden Smith

Shaun Laird

1.17.57  
U/12 Girls 4 x 100m

Emily Smith

Scarlett Manning

Mali Goggin

Erich Holohan

1.06.21  
U/12 Boys 4 x 100m

Shannon Delaney

Brodie Tallon

Ryan Welsh

Edward Barnard

1.02.47 (1.02.34 - Heat) 8th
U/15 Boys 4 x 100m

Ethan Buchanan

Alex Hayes

Ryley Stephenson

Justin Ott

56.32 2nd - Silver
U/11 Boys 800m

Aiden Smith

Shaun Laird

Leonard Harrington

Bailey Kalogerinis

2.44.93  
U/12 Boys 800m

Edward Barnard

Brodie Tallon

Ryan Welsh

Shannon Delaney

2.22.56 8th
U/15 Boys Medley 800m

Ethan Buchanan

Alex Hayes

Ryley Stephenson

Justin Ott

2.02.75 2nd - Silver
Seaford Medal Count : 1 Gold, 3 Silver, 1 Bronze

 

2016/17 Season - Caulfield
Team Event Athletes Time Place
U/10 Boys 4 x 200m

Bailey Thompson

Bailey Kalogerinis

Aiden Smith

Leonard Harrington

2:41.01  
U/11 Girls 4 x 200m

Emily Smith

Hayley Caller

Mali Goggin

Nina Andrew

2:33.74  
U/12 Mixed 4 x 200m

Mali Goggin

Finn Marshall

Charlee-Ann Welsh

Dan Li

2:15.29 (2:15.28 - Heat) 8th
U/14 Boys 4 x 200m

Ethan Buchanan

Lachlan Smith

Ben Delaney

Justin Ott

2:19.78 3rd - Bronze
U/15 Boys 4 x 200m

Jacob Barry

Alex Hayes

Kyle Smith

Jaycob Roberts

2:04.28 3rd - Bronze
U9-11 Boys "A" 800 Medley

Jackson Haney

Bailey Kalogerinis

Cody Hancett

Shannon Delaney

2:26.17 (2:25.91 - Heat) 5th
U/9-11 Boys "B" 800 Medley

Caleb Parr

Bailey Thompson

Leonard Harrington

Ryan Welsh

2:35.53 (2:29.67 - Heat) 7th
U/12-13 Boys 800 Medley

Ethan Buchanan

Lachlan Smith

Dan Li

Finn Marshall

2:32.23 6th
U/11 Mixed "A" 4 x 100m

Emily Smith

Hayley Caller

Shannon Delaney

Ryan Welsh

1:11.62  
U/11 Mixed "B" 4 x 100m

Nina Andrew

Elli Symonds

Cody Hancett

Caleb Parr

1:06.44  
U/12 Mixed 4 x 100m

Mali Goggin

Charlle-Ann Welsh

Dan Li

Finn Marshall

1:02.58 (1:03.19 - Heat) 7th
U/11 Boys 4 x 100m

Shannon Delaney

Cody Hancett

Ryan Welsh

Caleb Parr

1:04.96  
U/11 Girls 4 x 100m

Emily Smith

Elli Symonds

Hayley Caller

Nina Andrew

1:11.63  
U/10 Boys 4 x 100m

Bailey Thompson

Aiden Smith

Bailey Kalogerinis

Leonard Harrington

1:19.17  
U/14 Boys 4 x 100m

Justin Ott

Lachlan Smith

Jaycob Roberts

Jacob Barry

1:04.35 5th
U/15 Boys 4 x 100m

Ethan Buchanan

Alex Hayes

Ben Delaney

Kyle Smith

1:03.11 5th
U/14 Boys 800 Medley

Alex Hayes

Ben Delaney

Jacob Barry

Justin Ott

2:03.32 5th
SMR U/14-15 Girls 800 Medley Maddison Staines 2:14.99 2nd - Silver
SMR U/14 Mixed 4 x 100m Maddison Staines 55.36 4th
SMR U/15 Mixed 4 x 100m Kyle Smith 58.92 3rd - Bronze
Seaford Medal Count - 2 Bronze, 1 SMR Silver, 1 SMR Bronze

 

2015/16 Season - Noble Park
Team Event Athletes Time Place
U/9 Boys 4 x 200m

Cooper Martin

Leonard Harrington

Aiden Smith

Aiden Spero

2:48.36  
U/10 Mixed 4 x 200m

Campbell Barry

Caleb Parr

Emily Smith

Seren Marshall

2:48.50 4th
U/12 Mixed 4 x 200m

Jaycob Roberts

Ethan Buchanan

Georgia Morris

Georgia Simonsen

2:24.02 3rd - Bronze
U/13 Mixed 4 x 200m

Ben Delaney

Alex Hayes

Bethany Marshall

Eve Mooney

2:20.81 3rd - Bronze
U/9-11 Boys 800 Medley

Aiden Spero

Shannon Delaney

Finn Marshall

Zac Spero

2:28.23 3rd - Bronze
U/12-13 Boys 800 Medley

Alex Walker

Ethan Buchanan

Alex Hayes

Ben Delaney

2:23.79 4th
U/9 Boys 800 Medley

Cooper Martin

Leonard Harrington

Aiden Smith

Bailey Kalogerinis

3:03.59 7th
U/10 Boys 800 Medley

Caleb Parr

Joshua Morris

Shannon Delaney

Oscar McGennisken

2:30.91 (2:28.62 - Heat) 7th
U/12 Boys Medley

Jaycob Roberts

Lachlan Smith

Alex Walker

Finn Marshall

2:31.98 8th
U/10 Mixed 4 x 100m

Campbell Barry

Joshua Morris

Emily Smith

Seren Marshall

1:18.41  
U/12 Mixed 4 x 100m

Zac Spero

Lachlan Smith

Georgia Morris

Eve Mooney

1:13.62  
U/13 Mixed 4 x 100m

Ben Delaney

Alex Hayes

Bethany Marshall

Georgia Simonsen

1:05.83 6th
U/9 Boys 4 x 100m

Bailey Kalogerinis

Leonard Harrington

Oscar McGennisken

Aiden Spero

1:12.62  
U/10 Boys 4 x 100m

Campbell Barry

Caleb Parr

Joshua Morris

Shannon Delaney

1:11.41  
U/12 Boys 4 x 100m

Jaycob Roberts

Lachlan Smith

Alex Walker

Ethan Buchanan

1:12.32  
U/14 Boys SMR 4 x 200m Kyle Smith 2:02.72 4th
U/15 Mixed SMR 4 x 100m Blair Buchanan 55.23 3rd - Bronze
U/14 Boys SMR 4 x 100m Kyle Smith 54.50 3rd - Bronze
U/14 Boys SMR 800 Medley Kyle Smith 1:50.83 3rd - Bronze
Seaford Medal Count - 3 Bronze, 3 SMR Bronze

 

2014/15 Season - Noble Park
Team Event Athletes Time Place
U/11 Girls 800 Medley   2:33.17 (2:30.80 - Heat) 6th
U/9 Boys 800 Medley   2:30.75 (2:29.90 - Heat) 7th
U/12 Boys 800 Medley   2:20.68 5th
U/11 Mixed 'A' 4 x 100m   1:12.71  
U/11 Mixed 'B' 4 x 100m   1:10.10  
U/10 Mixed 4 x 100m   1:14.89  
U/9 Mixed 'A' 4 x 100m   1:16.95  
U/9 Mixed 'B' 4 x 100m   1:12.76  
U/12 Mixed 4 x 100m   1:01.53  
U/13 Mixed 4 x 100m   1:03.79 7th
U/14 Mixed 4 x 100m

Lachlan Delaney

Blair Buchanan

Simone Hussey

Charlotte Baker

59.17 6th
U/11 Boys 4 x 100m   1:15.05  
U/11 Girls 4 x 100m   1:10.82  
U/10 Boys 4 x 100m   1:10.69  
U/9 Boys 'A' 4 x 100m   1:07.98 (1:08.08 - Heat) 8th
U/9 Boys 'B' 4 x 100m   1:14.17  
U/9 Girls 4 x 100m   1:15.11  
U/12 Boys 4 x 100m   1:01.53  
U/13 Girls 4 x 100m   1:05.39  
U/14 Girls 4 x 100m   59.23 7th

 

2013/14 Season
Team Event Athletes Time Place
U/11 Boys 4 x 200m   2:20.70 7th
U/11 Girls 800 Medley   2:35.97 6th
U/13 Boys 800 Medley   2:14.06 4th
U/11 Mixed 'A' 4 x 100m   1:06.25 (1:03.97 - Heat) 8th
U/11 Mixed 'B' 4 x 100m   1:08.04  
U/10 Mixed 'A' 4 x 100m   1:08.04  
U/10 Mixed 'B' 4 x 100m   1:13.61  
U/12 Mixed 4 x 100m   1:05.49  
U/13 Mixed 4 x 100m   1:01.73 5th
U/11 Boys 4 x 100m   1:06.74 (1:04.46 - Heat) 8th
U/11 Girls 4 x 100m   1:07.52  
U/10 Boys 4 x 100m   1:13.60  
U/10 Girls 4 x 100m   1:11.99  
U/12 Boys 4 x 100m   1:06.82  
U/13 Girls 4 x 100m   1:05.96 8th

 

2012/13 Season
Team Event Athletes Time Place
U/10 Girls 4 x 100m   1:11.76  
U/12 Girls 4 x 100m   1:07.76 7th
U/10 Boys 4 x 100m   1:06.57  
U/12 Boys 4 x 100m   1:03.79 (1:02.60 - Heat) 8th
U/10 Mixed 'A' 4 x 100m   1:05.99 (1:06.50 - Heat) 7th
U/10 Mixed 'B' 4 x 100m   1:13.32  
U/12 Mixed 'A' 4 x 100m   1:04.54 (1:04.35) 6th
U/12 Mixed 'B' 4 x 100m   - (1:05.44 - Heat) DNS
U/15 Mixed 4 x 100m   1:00.03 4th
U/15 Mixed 4 x 200m   2:01.39 3rd - Bronze
Seaford Medal Count - 1 Bronze

 

2011/12 Season
Team Event Athletes Time Place
U/9 Boys 4 x 100m

Ben Delaney

Trent Matthews

Nikoli Djordjevic

 

  3rd - Bronze
U/9 Mixed 4 x 100m Ben Delaney